Aktualności

Zapraszamy na konferencję z cyklu "Informatyka w produkcji".

Wtorek, 2013-09-24

09 października 2013 w Hotelu Gdańsk odbędzie się konferencja z cyklu "Informatyka w produkcji".
Na przełomie września i października 2013 firma Streamsoft organizuje już 7 cykl konferencji Informatyka w produkcji, tym razem pod hasłem: 101 rozwiązań na problemy w produkcji. Podczas tego cyklu organizatorzy zaprezentują różnice pomiędzy zastosowaniem oprogramowania dedykowanego do planowania, rejestracji i rozliczania produkcji, a oprogramowania z gotowymi funkcjonalnościami - powiemy o wadach i zaletach jednego i drugiego oraz kosztach i czasie wdrożenia. Pokażemy również w jaki sposób można planować produkcję z wykorzystaniem różnych narzędzi, ponieważ to planowanie produkcji jest jednym z trudniejszych zagadnień - zwłaszcza w przypadku tych produkcji, które oparte są na zamówieniach od odbiorców, spływających w różnym czasie (nieregularnie). Jak ustawić priorytety, skąd pozyskać informację potrzebną szybko do planowania produkcji, jak szybciej tworzyć plany produkcji i co sprawia, że jest to możliwe (czyli skracanie czasu związanego z planowaniem produkcji). Powiemy również jak ma się rzeczywistość produkcyjna do już ułożonych planów i jak można zapanować nad czynnikami, które wpływają na zmianę planów i na elastyczność samej produkcji. Pokażemy nie tylko planowanie, ale również harmonogramowanie produkcji (tworzenie Głównego Harmonogramu Produkcji, kolejkowanie zleceń, sterowanie graficzne zasobami, sterowanie na interaktywnym wykresie Gantta).

Podczas konferencji zaprezentujemy także szereg rozwiązań, które opracowaliśmy wspólnie z kadrą zarzadzającą produkcją w różnych firmach, aby rozwiązać wiele różnych problemów takich jak m.in:

  • rejestracja czasów produkcyjnych
  • panowanie nad zmiannością planów produkcyjnych
  • pozyskiwanie informacji z produkcji w toku
  • kontrola i rozliczenie stanów materiałów i półwyrobów
  • rejestracja kosztów produkcyjnych rzeczywistych
  • dotarcie do przyczyn marnotrawienia zasobów
  • inne

Udział jest bezpłatny, a informacje uzyskane od doświadczonych specjalistów - praktyków, mogą być bardzo przydatne, żeby nie powiedzieć bezcenne, w niektórych przypadkach.

Zgłoś swój udział... »